10 KASIM MESAJI
09-11-2020

BİGA TSO BAŞKANI ŞADAN DOĞAN’DAN 10 KASIM MESAJI

 

Büyük Atatürk’ün vizyonu, her daim rehberimiz olmaya devam ediyor

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, “Atatürk’ün vizyonu, her daim rehberimiz olmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. O’nun emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

 

Başkan Doğan mesajında şunları kaydetti;

Önderimiz Atatürk, bir ulusu ortak bir ülkü etrafında bir araya getirerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla kalmamış, emsalsiz dehası ile eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda çağın ötesinde bir vizyonla büyük inkılaplar gerçekleştirmiştir. Bu inkılaplar Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş medeniyet yolundaki kökleri olmuştur.

 

Askeri zaferlerin ekonomik zaferlerle taçlandırılması gerektiğini ifade ederek müthiş bir kalkınma seferberliği başlatan Büyük Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ne “muasır medeniyet” hedefini koymuştur. Biz de iş dünyası olarak, O’nun bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Bize düşenin 10 Kasım’ları bir yas günü haline getirmek değil, O’nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek, ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmak olduğunun bilincindeyiz.

 

Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ulu Önder’in “Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır” sözünden yola çıkarak ortaya koyduğumuz anlayışla Biga’nın gelişimi için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biga TSO olarak kuruluşumuzdan bugüne kentimize sadece ekonomide değil sosyal ve kültürel konularda da değer kattık, katmaya da devam ediyoruz.

 

Başarıyla ilerlemek zorunda olduğumuz muasır medeniyet yolculuğunda Ulu Önder Atatürk’ün vizyonu, her daim rehberimiz olmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Emanetlerine ve eserlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. O’nun dehasını, vizyonunu, fikirlerini, hedeflerini genç nesillere anlatmaya, aktarmaya devam edeceğiz.

 

10 Kasım 1938’de Büyük Atatürk’ü bedenen kaybetmiş olsak da O’nun ülkemiz için çizdiği uygarlık yolu ve büyük emaneti Cumhuriyet her zaman yaşayacaktır.

 

Bu duygularla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.”

Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.