24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
23-11-2020

24 Kasım Öğretmenler Günü MesajıBiga TSO Başkanı Şadan Doğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenlerin Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi, toplumun en özverili ve saygıdeğer öğeleri olduğunu belirtti. Doğan, eğitime gereken önemi vermeyen toplumların, medeniyet yolunda mesafe kat etmelerinin mümkün olmadığını vurguladı.

Öğretmenlerin geçmişin öğreticisi, geleceğin hazırlayıcısı olduklarına işaret eden Doğan, toplumların öğretmenlerine verdiği değerin ve eğitim ordusunun gücünün, uygarlık ölçüsünü yansıttığını kaydetti.

Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Öğretmenler, bir toplumun uygarlığının gerçek mimarlarıdır. Eğitim ordusu güçlü olmayan bir milletin, diğer alanlarda kalıcı başarılar kazanması, uygarlık yolunda ilerlemesi hayalden öteye gidemez. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin olduğu kadar, milli birlik ve beraberliğimizin de teminatıdır.

Onlar milletimizin kalbidir. Toplumun tüm damarlarına temiz kan pompalayan ve geleceğine hayat veren onlardır. Çocuklarımıza iyiyi, doğruyu, güzeli öğreten, sosyalleşme sürecindeki en önemli yol göstericileri olan öğretmenlerimize toplum olarak gereken değeri vermeli ve onların önemini daima zihinlerimizde canlı tutmalıyız.

 

Eğitim dünyasına yapılacak hiçbir yatırım karşılıksız kalmayacaktır. Şu iyi bilinmelidir ki, en büyük yatırım insana ve eğitime yapılan yatırımdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Biga iş dünyası adına, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.