MİRAC KANDİLİ MESAJI
11-03-2021

BİGA TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞADAN DOĞAN MİRAC KANDİLİ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.


Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, yayınladığı Mirac Kandili mesajında; “Üç aylar olarak bilinen, içinde kandil gecelerini de bulunduran mukaddes ve bereketli bir zaman dilimindeyiz. Gece yolculuğu manasına gelen “İsra” ve manevi yükseliş anlamı taşıyan “Mirac” olayının gerçekleştiği bu gece, İslâm alemi için çok önemli ve mukaddes bir yere sahiptir.

Miracâlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimize, Cenab-ı Hakk'ın sonsuz güç ve kuvvetinin eserlerini göstermek için yaptırılan manevi bir yolculuktur. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların geri çevrilmediği bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kulluk vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Bigalı vatandaşlarımızın ve İslâm aleminin Mirac Kandillerini kutluyor; bu mübarek gecelerin bütün insanlığın sağlık, barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak’dan niyaz ediyorum.” dedi.

Mail Listemize Katılın
Formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.